Бібліотека - студія "ДіМ"

14 грудня 2012 р.

«Ой, Андрію! Даруй нам надію…»

З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами та обрядами. Одним із свят, яке завжди відзначали наші діди та прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді – день Андрія. З цим святом повязано багато цікавих і неординарних звичаїв. В цей день наш народ організовував вечорниці.
Можна сказати, що Андріївські вечорниці – перше велике передноворічне свято. Воно, в якійсь мірі, віщує собою початок такої приємної святкової метушні. Так, в ніч з 12 на 13 грудня, молоді хлопці роблять невеликі «капості» незаміжнім дівчатам, таким чином привертаючи увагу. Дівчата ж гадають на свого судженого.
Не обійшло це свято і Луцьку центральну міську бібліотеку для дітей. Так 13 грудня у затишній залі зібралися учні 10-Б класу Луцької загальноосвітньої школи №15 разам з класним керівником Лілією Анатолівною Міроновою, щоб пригадати давні традиції українського народу і ненадовго повернутися в минуле і відсвяткувати це свято молодіжними конкурсними веселими вечорницями.
Гостинно молодь зустріли господині свята – директор бібліотеки Ніна Бочарова, бібліотекарі Ірина Гаджиєва та Оксана Січкар.
Дівчата та хлопці були в традиційних українських костюмах – вишиванках. Дівчата ворожили на долю, а хлопці, кусаючи калиту, доводили, що варті їхньої уваги. Так розважались школярі на традиційних Андріївських вечорницях. Без пригощань не обійшлося - були і вареники, і балабушки, і калита.
Під час вечорниць вдалося відтворити давні традиції й атмосферу свята. Лунала українська народна музика, пісня і був тільки хороший настрій.

Немає коментарів:

Дописати коментар